Tuesday, May 3, 2016

Ievads


RUBENS
Eko un Loma
Svinības. Pirmo reizi, kad dzirdēju par Radi Vidi Pats projektu, uzreiz sajutu vēlmi piedalīties un palīdzēt tajā. Man liekas, ka ceļš ir veids kā iepazīt dzīvi harmonijā ar dabu. Braukt ar riteni nozīmē būt kustībā. Tas nozīmē sajust katru akmeni, soli, katru gludo iestaigāto taku saprātā un lidot cauri atmiņām. Nepazaudējot no redzes loka savu mērķi, kurp vēlies doties. Pat tad, ja tam nav ne vārda,ne laika, ne izskata. Sajūti vēju un esi brīvs kā vējš.
Radi Vidi Pats māca, kā izveidot un uzturēt riteni kārtībā. Vienmēr iedrošinot uz pašiniciatīvu un mācīšanos no pieredzes praksē, pieskaroties detaļām un liekot tās kopā kā puzli. Šī pieeja ir pietiekama un izmantota uzreiz, saucot to par: Praksi ietverošu teoriju.
Festivāls tuvojas un darbs Radi Vidi Pats ģimenē paliek aizvien vairāk. Ego neapmierinātība par to, ka nav pietiekoši daudz laika sev. Sarunāšanās ir laba, tā atgādina par mūsu mērķi, kas ir parādīt zaļo dzīves veidu, to kā apzināties savas rīcības sekas. “Up-cycling” – otrreizējā lietu pārstrāde, tā ir mācība par to, lai nelūkotos uz atkritumiem kā tikai kaut ko nevajadzīgu. Pārvērt šos atkritumus par kaut ko noderīgu, estētisku. Apzinies savu rīcību, zinot, ka varam kaut ko mainīt, kaut arī esam nodarījuši dabai pāri.
Festivāls Boltik Baik tās ir svinības. Velosipēda, kas ir darba rīks,kas atļauj viegli ceļot neizmantojot dzīvniekus kā objektus,vai fosilo degvielu kā balsta un kustības enerģiju. Šis festivāls radošā un izbaudāmā veidā svin šo cilvēces izgudrojumu – velosipēdu.
Ar velosipēdu mēs izmantojam ķermeņa enerģiju un svinam dzīvi ripojošā kustībā. Viņi ir dzīvnieki,kas seko ceļam, meklējot jaunus izaicinājumus laimes dejā, pilnā ar krāsām, kas mirdz fluorescējoši mēnessgaismā un saulē. Dzīvnieki ārprātā, ceļojums, kas uzreiz liekas kā dzīve. Boltik Baik festivāls ir dalīšanās pieredzē, smaidi, spēks darīt, ceļošana, un iepazīšana, pāri vibrējošu kastu (mašīnu) komfortam. Dejas,mūzika, dalīšanās, velosipēdi – viss tas pievērš uzmanību un iztēli.
Ērmriteņi kā dažādu formu un krāsu dzīvnieki, tiem ir viens mērķis – kustēties un iepazīt. Tā piedzimst ērmi, brīvi peldot, vairojot pārmaiņu vīziju, piedāvājot smaidu būt brīviem.
Kažokā ir spēks.

 LEA
Mana projekta nosaukums ir Rock and Ride projekta Boltik Baik ietvaros. Es gaidīju šo pasākumu jau kopš oktobra. Esmu bijusi uz vairākiem festivāliem: drāmas, filmu, literatūras, bet mākslas festivāls, kur par materiālu tiek izmantoti velosipēdi??
No simtiem velosipēdu detaļu, kuras esam savākuši pēdējo divu mēnešu laikā ir grūti un satraucoši iedomāties, ka tie pārvērtīsies spēcīgā ziņā, lai aicinātu cilvēkus izmantot riteņus un, protams, radīt arī mākslu. Šķiet, ka Boltik Baik ir spēcīgs un krāšņš festivāls... kas ir diezgan biedējoši, vesela nedēļa, 24/7, piepildīta ar koncertiem, pasākumiem, ēst gatavošanu, runāšanu un tamlīdzīgi. Es nevaru sagaidīt, kad pieredzēšu šo visu un redzēšu kādā stāvoklī  būšu šīs nedēļas beigās.
Esmu šeit jau divus mēnešus un šis ir viens no svarīgākajiem pasākumiem, kuru gaidu jau ilgi, bet jāatzīst, ka man ir nedaudz bail no... Palūkosim. Komanda ir vienreizēja, un enerģija kādā noris gatavošanās ir tik spēcīga un jau radoša: plakātu veidošana, video . Bet var būt arī diezgan smagi: tīrīt visu pagalmu, lai padarītu festivālu pēc iespējas aicinošāku. Man šķiet, ka gatavošanās festivālam arī iepazīstina ar to, kāds būs pats festivāls, no 9.maija līdz 15. maijam: spraigs, krāšņš un grūts.

NINA
Nina no Slovākijas, stude mākslu visapkārt Eiropai.
Pirmo reizi saskāros ar Boltik Baik pagājušo gad, kad ierados Liepājā uz apmācībām par zaļu dzīves veidu pilsētvidē. Mūsu laiks Liepājā bija diezgan saspringts. Mēs pavadījām dienas daloties prasmēs, mācoties un rokoties savos prātos un sirdīs. Tāpēc bija jauki, ka tajā pat nedēļā norisinājās arī Boltik Baik. Vakaros mēs varējām izbaudīt vietējo mūziķu uzstāšanās, dziļas sarunas pie ugunskura un dažāda veida radošas izklaides.
Gadam ritot es glabāju šīs patīkamās atmiņas savā sirdī un brīdī, kad es domāju, ko darīt tālāk savā dzīvē, man uzrakstīja Linda. Vai es vēl joprojām būtu ieinteresēta būt par brīvprātīgo Radi Vidi Pats. Atklāti sakot, vienīgā lieta, kas mani mēģināja atturēt no idejas uzreiz doties turp bija laika apstākļi, kuri zināju, ka sagaidīs mani Latvijā aprīlī un maijā (ar tiem tad arī man šobrīd ir grūti sadzīvot). Visādi citādi RVP kā organizācija un Boltik Baik kā prasmju apgūšanas pieredze man bija ideāli piemērota.
Zinot cilvēkus, kuri darbojas Radi Vidi Pats, apzinoties kādos veidos viņi darbojas, man nebija šaubu, ka tā būs viena no pašām svarīgākajām pieredzēm manā vēlamajā nākotnē. Man bija savas zināšanas festivālu organizēšanā, tāpēc es ļoti vēlējos to darīt vēl kādu reizi – Boltik Baik 2016.
Tā kā mēs visi (brīvprātīgie) nākam no mākslnieciska vai radoša vides, ir ļoti patīkami kopā dalīties ar idejām. Vēl labāk bija tas, ka visi piekritām vienai atmosfērai un tēmai šī gada festivālam. Ērmīgi trakām dzīvnieku svinībām!
Apkārt Radi Vidi Pats notiek tik daudz skaistu lietu. Daudzi vietējie ir mums ļoti līdzīgi. Ikviens ir aicināts pievienoties un katram ir sava radošā telpa. Ir vienreizēji klausīties visas idejās un ideālos, kurus vēlamies iekļaut šajā īsajā nedēļā. Dažreiz mēs smejamies, ka es šajā visa jūtos kā mākslas režisors un patiesībā, es to tik ļoti dievinu!
Šī pieredze paver daudzas durvis mania dzīvei pēc EBD, un tas like man justies kā vērtīgai personai ar daudz noderīgām prasmēm. Es patiešām ceru, ka jums tas patiks tik pat ļoti, kā tas jau patīk mums, un mēs varēsim to visu kopā izbaudīt!


EMILIA
Esmu Emīlija, 22 gadus jauna brīvprātīgā no Ziemeļitālijas. Es ierados šeit Liepājā gandrīz pirms trīs nedēļām, kas gan jūtas it kā pirms trīs mēnešiem, un reizē arī pirms trīs dienām. Mums ir jādara ļoti daudz lietu, bet man ir gribasspēks to paveikt un paveikt to labi. Es mācos, kā tikt galā ar Radi Velo Pats darbnīcu, kad tā ir publiski atvērta visiem, kā arī cenšos kopā ar pārējiem brīvprātīgajiem un citiem cilvēkiem uzturēt to tīru un drošu. Tajā pat laikā mēs darbojamies ar galvenā  Radi Vidi Pats šīs sezonas pasākuma – Boltik Baik 2016 popularizēšanu. Patiesībā, pasākuma popularizēšana ir tas, ko man patīk darīt visvairāk, tāpēc, ka tur ir nepieciešams radošums, grupu darbs un mākslas lietas. Šonedēļ es uzzīmēju logo, kurā dzīvnieki brauc ar ērmriteņiem. Logo un plakātu uz kura tas ir izvietots varat atrast mūsu Facebook lapā. Man ļoti patika to darīt. Šī bija pirmā reize, kad plakāta veidošanai tādam svarīgam pasākumam kā Boltik Baik bija lielākoties uz maniem pleciem. No sākuma man bija nedaudz bail, bet tagad esmu ļoti priecīga un apmierināta – cerams jums patiks! Kamēr es pieliku pēdējos punktus plakāta veidošanā, pārēji brīvprātīgie montēja dīvaino un pārsteidzošo video (teaser), kuru varat atrast Facebook lapā un Youtube! Šonedēļ mēs veidosim jaunu plakātu ar kultūras pasākumu programmu, kā arī jaunu video!

Projekts īstenots ar Eiropas Savienības programmas Erasmus+ atbalstu.

No comments:

Post a Comment